data |
linia |
rodzaj |
zmiana |
uwagi |
|
1988 |
Wykaz sobót roboczych obowiązujących w 1988 roku:
• 23 stycznia,
• 27 lutego,
• 26 marca,
• 9 kwietnia,
• 21 maja,
• 4 czerwca,
• 2 lipca,
• 30 lipca,
• 27 sierpnia,
• 24 września,
• 22 października,
• 5 listopada,
• 26 listopada,
• 17 grudnia.
|
[Monitor Polski 1987, nr 31, poz. 241] |
|
1988.01.23. |
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY |
Wyłączenie w godz. 9-13 ruchu tramwajowego na ul. Dywizjonu 303 i Kaliskiego w związku z koniecznością wykonania prób techniczno-ruchowych na jednotorowym odcinku trasy tramwajowej.
20. KOŁO – Obozowa – ... – BANACHA.
Z. KOŁO – Księcia Janusza – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – KOŁO) – Górczewska – Powstańców Śląskich – Radiowa – STARE BEMOWO.
|
|
1988.01.26. |
Otwarcie nowego przystanku kolejowego "WARSZAWA KOŁO". |
|
1988.03.01. |
Zmiana taryfy biletowej MZK.
RODZAJ BILETU |
BILET NORMALNY |
BILET ULGOWY |
Bilet jednorazowy na linie tramwajowe, trolejbusowe i autobusowe zwykłe. |
15 zł |
7,50 zł |
Bilet jednorazowy na linie trolejbusowe i autobusowe przyspieszone. |
30 zł |
7,50 zł |
Bilet jednorazowy na linie autobusowe pospieszne i podmiejskie. |
45 zł |
22,50 zł |
Bilet jednorazowy na linie autobusowe nocne. |
90 zł |
45 zł (tylko dla kombatantów) |
Bilet jednorazowy na linie autobusowe sezonowe. |
45 - 120 zł |
- |
Bilet jednorazowy na linię "Wyścigi". |
90 zł |
45 zł (tylko dla kombatantów) |
Bilet jednorazowy na bagaż |
30 zł |
- |
Bilet miesięczny docelowy (praca-dom) bez linii pospiesznych, dla pracowników jednostek budżetowych. |
750 zł |
- |
Bilet miesięczny na wszystkie linie bez pospiesznych, normalny, ogólnodostępny. |
1500 zł |
- |
Bilet miesięczny na wszystkie linie z pospiesznymi, normalny, ogólnodostępny. |
3600 zł |
- |
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 10 km. |
810 zł |
375 zł |
Bilet miesięczny na linie podmiejskie do 20 km. |
1620 zł |
375 zł |
Opłata za jazdę bez ważnego biletu. |
5000 zł |
- |
|
|
1988.03.05. |
132 |
linia autobusowa zwykła stała |
TARGÓWEK – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Malborska – Głębocka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – MAŃKI WOJDY.
(Stara trasa: TARGÓWEK – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Malborska – Głębocka – Berensona – KĄTY GRODZISKIE.) |
Przedłużenie trasy. |
|
1988.03.15. |
PRZYWRÓCENIE KURSOWANIA |
• Przywrócenie kursowania linii: 801.
|
|
1988.03.31. |
604 |
linia autobusowa nocna zwykła stała |
ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Przy Agorze – Marymoncka – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ.) – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Dolina Służewiecka – aleja KEN – Surowieckiego – Romera – Herbsta – Pileckiego – Ciszewskiego – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Kasprowicza – Oczapowskiego – aleja Reymonta – Żeromskiego (powrót: Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza) – Słowackiego – ... – NATOLIN PÓŁNOCNY.) |
Korekta trasy na terenie Bielan. |
|
1988.04.01. |
253 |
linia autobusowa zwykła stała |
LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Nowodworska – Partyzantów – Suwalna – Szarych Szeregów – ŁAJSKI (FABRYKA DOMÓW). |
Zmiana oznaczenia. |
712 |
linia autobusowa podmiejska zwykła stała |
LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Jagiellońska – Mickiewicza – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Michałów-Reginów: Warszawska – Nowodworska – Łajski: Nowodworska – Partyzantów – Suwalna – Szarych Szeregów – ŁAJSKI (FABRYKA DOMÓW).) |
|
1988.04.09. |
SZAMOTY |
linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne) |
OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY. |
Uruchomienie linii sezonowych. |
SZCZAKI |
linia autobusowa sezonowa zwykła okresowa (kursuje w dni świąteczne i w środy w godzinach szczytu) |
OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI. |
|
1988.04.09. 1988.04.10. |
W |
linia autobusowa specjalna (pospieszna) |
DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – jezdnia południowa PKiN – plac Defilad – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).) – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI. |
Uruchomienie kursującej w godz. 7-17 specjalnej linii autobusowej w związku z odbywającą się na terenie Państwowych Torów Wyścigów Konnych III Międzynarodową Wystawą Psów Rasowych. Cena biletu: 90 zł. |
|
1988.04.11. |
20 |
linia tramwajowa zwykła stała |
KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: BOERNEROWO – Kaliskiego – Lazurowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – ... – BANACHA.) |
Skrócenie trasy z powodu remontu drewnianej konstrukcji wiaduktu nad torami kolejowymi w ul. Dywizjonu 303. |
Z |
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) |
KOŁO – Księcia Janusza – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – KOŁO) – Górczewska – Powstańców Śląskich – Radiowa – STARE BEMOWO. |
Uruchomienie zastępczej linii autobusowej. |
|
1988.04.16. |
W |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) |
PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.
(Stara trasa: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Puławska – WYŚCIGI.) |
Uruchomienie linii w związku z rozpoczęciem sezonu wyścigowego. Przywrócenie starej trasy. |
|
1988.04.20. |
3 |
linia tramwajowa zwykła stała |
ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.) |
Rozpoczęcie remontu wschodniego odcinka torowiska wzdłuż ul. Grochowskiej (między Wiatraczną a Gocławkiem). |
6 |
linia tramwajowa zwykła stała |
HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.) |
9 |
linia tramwajowa zwykła stała |
OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.) |
21 |
linia tramwajowa zwykła stała |
ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.) |
Z |
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) |
WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna – Płowiecka – Grochowska – WIATRACZNA. |
Uruchomienie zastępczej linii autobusowej. Linia jednokierunkowa. |
|
1988.05.07. |
BIAŁOBRZEGI |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) |
EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI. |
Uruchomienie linii sezonowych. |
CHOJNÓW |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) |
WILANOWSKA – Puławska – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla). |
MAGDALENKA |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) |
OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lesznowola – LESZNOWOLA. |
|
1988.05.29. |
PALMIRY |
linia autobusowa specjalna (pospieszna) |
PLAC WILSONA – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA. |
Uruchomienie kursującej tylko 29 maja linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej XXI Marszem Patrolowym Szlakiem Walk Partyzanckich. |
|
1988.05.30. |
145 |
linia autobusowa zwykła stała |
BRZEZINY – Białołęcka – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – EC KAWĘCZYN.
(Stara trasa: BRZEZINY – ... – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – KAWĘCZYN.) |
Przedłużenie trasy na terenie Kawęczyna. |
445 |
linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) |
BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY.) – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – EC KAWĘCZYN.
(Stara trasa: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY.) – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – KAWĘCZYN.) |
Powrót na trasę przez Targówek, skierowanie do nowej pętli na Kawęczynie. |
|
1988.06.01. 1988.06.30. |
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY |
Wyłączenie w dniach 1-30 czerwca (oprócz sobót i niedziel) w godz. 8.30 - 12.30 ruchu tramwajowego na ciągu: Rakowiecka - Boboli - Wołoska (na odcinku od pętli KIELECKA do ul. Woronicza) w związku z modernizacją sieci trakcyjnej.
10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot Curie – Woronicza – WORONICZA (powrót: WORONICZA – Wołoska).
|
|
1988.06.17. |
602 |
linia autobusowa nocna zwykła stała |
OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – 11 Listopada – Stalowa (powrót: Stalowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – Szwedzka – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Rembielińska – Bazyliańska – Wysockiego – Odrowąża – Pożarowa – STANIEWICKA (powrót: STANIEWICKA – Odrowąża).
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ... – STANIEWICKA.) |
Przywrócenie ruchu na moście Poniatowskiego. |
605 |
linia autobusowa nocna zwykła stała |
URSUS NIEDŹWIADEK (pętla na ul. Keniga) – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: URSUS NIEDŹWIADEK (pętla na ul. Keniga) – ... – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – REMBERTÓW AON.) |
610 |
linia autobusowa nocna zwykła stała |
KOŁO – Obozowa (powrót: Obozowa – Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – KOŁO.) – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – Francuska – Paryska – Brukselska – Ateńska – Egipska – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: KOŁO – ... – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – Francuska – ... – GOCŁAW.) |
|
1988.06.18. |
101 |
linia autobusowa zwykła stała |
PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska –
most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Obrazkowa – Świderska – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).
(Stara trasa: PLAC TRZECH KRZYŻY – Książęca – Ludna – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – ... – TARCHOMIN (FABRYKA DOMÓW).) |
Przywrócenie ruchu na moście Poniatowskiego. |
102 |
linia autobusowa zwykła stała |
EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka) – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Dwernickiego – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.) |
111 |
linia autobusowa zwykła stała |
ESPERANTO – Anielewicza – Andersa (powrót: Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza) – plac Bankowy – Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego (powrót: plac Piłsudskiego – Moliera – plac Teatralny – Senatorska) – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – plac Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Międzynarodowa – Brazylijska – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – Fieldorfa – Umińskiego – GOCŁAW.
(Stara trasa: ESPERANTO – ... – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – GOCŁAW.) |
117 |
linia autobusowa zwykła stała |
AFRYKAŃSKA – Egipska – Ateńska – Brukselska – Paryska – Francuska – aleja i most Poniatowskiego – Wioślarska – Ludna – Książęca – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży) – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – Madalińskiego – Wołoska – WOŁOSKA (powrót: WOŁOSKA – Odyńca – Tagore'a – Bytnara – Wołoska).
(Stara trasa: AFRYKAŃSKA – ... – Francuska – aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka – Kruczkowskiego – Książęca – plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży) – Marszałkowska – ... – WOŁOSKA.) |
158 |
linia autobusowa zwykła stała |
PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Kinowa – Rozłucka – Turbinowa – Spalinowa – Grenadierów – Ostrobramska (powrót: Ostrobramska – Kinowa) – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – PLAC DEFILAD.) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – WITOLIN.) |
402 |
linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) |
EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Wybrzeże Kościuszkowskie – most i aleja Poniatowskiego (powrót: aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Syreny – Tamka) – aleja Waszyngtona – Grenadierów – Podskarbińska (powrót: Podskarbińska – Międzyborska – aleja Waszyngtona) – Dwernickiego – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
Przystanki: EMILII PLATER, ŚWIĘTOKRZYSKA, NOWY ŚWIAT, RONDO WASZYNGTONA, MIĘDZYBORSKA, PODSKARBIŃSKA, MYCIELSKIEGO, SZPITAL MON, GARWOLIŃSKA, OS. MŁODYCH, PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: EMILII PLATER (ŚWIĘTOKRZYSKA) – – Emilii Plater – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – Wybrzeże Szczecińskie – aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.) |
|
1988.06.19. |
20 |
linia tramwajowa zwykła stała |
BOERNEROWO – Kaliskiego – Lazurowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: KOŁO – Obozowa – ... – BANACHA.) |
Zakończenie remontu drewnianej konstrukcji wiaduktu nad torami kolejowymi w ul. Dywizjonu 303. |
Z |
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) |
LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: KOŁO – Księcia Janusza – Obozowa – Ciołka (powrót: Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – KOŁO) – Górczewska – Powstańców Śląskich – Radiowa – STARE BEMOWO.) |
|
1988.06.25. 1988.06.26. |
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY |
Wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Andersa i Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela) w związku z wykonywaniem przejścia kablowego pod torami tramwajowymi na ul. Marszałkowskiej (na wysokości ul. Pięknej).
2. ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.
4. CZYNSZOWA – ... – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
15. HUTA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.
18. ŻERAŃ FSO – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
31. POTOCKA – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – SŁUŻEWIEC.
36. MARYMONT-POTOK – ... – Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – ... – WYŚCIGI.
Z. STAWKI (zawrotka przy ul. Pokornej) – Stawki – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Boya – PLAC UNII LUBELSKIEJ (powrót: PLAC UNII LUBELSKIEJ – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji).
|
|
1988.07.01. |
WAKACJE |
• Zawieszenie kursowania linii: 12, 14, 19, 22, 32, 33, 42, 305, 355, 366, 367, 376, 382, 402, 422, 463, 801, P, S, T.
• Zawieszenie kursów szkolnych linii: 164.
|
5 |
linia tramwajowa zwykła stała |
HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.) |
Rozpoczęcie remontu torowiska na ciągu ul. Nocznickiego - Wólczyńska - Broniewskiego (na odcinku od pętli HUTA do pl. Grunwaldzkiego). |
11 |
linia tramwajowa zwykła stała |
CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA.) |
24 |
linia tramwajowa zwykła stała |
KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.
(Stara trasa: KOŁO – ... – Rakowiecka – KIELECKA.) |
29 |
linia tramwajowa zwykła stała |
POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – ... – OKĘCIE.) |
Z |
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) |
HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – PLAC GRUNWALDZKI. |
2 |
linia tramwajowa zwykła stała |
ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.) |
Rozpoczęcie remontu torowiska na ul. Nowowiejskiej (na odcinku od al. Niepodległości do pl. Zbawiciela). |
15 |
linia tramwajowa zwykła stała |
HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: HUTA – ... – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.) |
Z |
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) |
LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna – Płowiecka – Grochowska – WIATRACZNA.) |
Likwidacja zastępczej linii autobusowej w związku z niewielką frekwencją. |
|
1988.07.30. |
156 |
linia autobusowa zwykła stała |
HUTA – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Podleśna – Gwiaździsta – Wybrzeże Gdyńskie – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: HUTA – ... – Bazyliańska – Rembielińska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Krasnobrodzka – Toruńska).) |
Skierowanie do nowej zbiorczej pętli autobusowej. |
169 |
linia autobusowa zwykła stała |
DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – św. Wincentego – Kondratowicza – Rembielińska – Toruńska – Krasnobrodzka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – ... – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza).) |
445 |
linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) |
ŻERAŃ FSO – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Warszawa: Chełmżyńska – EC KAWĘCZYN.
(Stara trasa: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza (powrót: Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY.) – św. Wincentego – ... – EC KAWĘCZYN.) |
500 |
linia autobusowa przyspieszona stała |
DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO PODGRODZIE.
Przystanki: DW. CENTRALNY, EMILII PLATER (→BRÓDNO PODGRODZIE), RONDO ONZ, KINO FEMINA, RONDO "RADOSŁAWA", DW. GDAŃSKI (→DW. CENTRALNY), BONIFRATERSKA (→BRÓDNO PODGRODZIE), RONDO STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, KOŁOWA, CM. BRÓDNOWSKI, ŻUROMIŃSKA, TARGÓWEK-RATUSZ, SZPITAL BRÓDNOWSKI, ŁOJEWSKA, BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – Emilii Plater – ... – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA (powrót: SUWALSKA – Łabiszyńska – Krasnobrodzka – Chodecka – Kondratowicza).) |
709 |
linia autobusowa podmiejska zwykła stała |
BRÓDNO PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Młodzieńcza – Łodygowa – Ząbki: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Skorupki (powrót: Skorupki – Słoneczna – Wyzwolenia – 3 Maja – Piłsudskiego) – Zielonka: Wyszyńskiego – Kolejowa – ZIELONKA (KOPERNIKA) (powrót: ZIELONKA (KOPERNIKA) – Staszica – Wyszyńskiego).
(Stara trasa: ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – ... – ZIELONKA (KOPERNIKA).) |
M |
linia autobusowa pospieszna stała |
DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Słomińskiego (powrót: Słomińskiego – Dawidowskiego – Andersa) – most Gdański – Starzyńskiego – 11 Listopada – św. Wincentego – Kondratowicza – Rembielińska – Toruńska – Krasnobrodzka – BRÓDNO PODGRODZIE.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – ... – św. Wincentego – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – BRÓDNO UGORY (powrót: BRÓDNO UGORY – Toruńska – Rembielińska – Kondratowicza).) |
|
1988.07.31. 1988.08.01. |
DW. CENTRALNY
POWĄZKI |
linia autobusowa cmentarna przyspieszona |
DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE) – jezdnia południowa PKiN – plac Defilad – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE).) – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Powązkowska (powrót: Powązkowska – Dzika – aleja Jana Pawła II) – POWĄZKI (SYBILLI).
Przystanki: DW. CENTRALNY, DW. CENTRALNY, PL. BANKOWY, KINO FEMINA, RONDO "RADOSŁAWA", POWĄZKI IV BRAMA, POWĄZKI (SYBILLI). |
Uruchomienie kursującej tylko w dniach 31 lipca - 1 sierpnia specjalnej linii autobusowej w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na Powązkach. Kursy 31 lipca w godz. 10-21, 1 sierpnia w godz. 12-21. Cena biletu - 45 zł. |
|
1988.08.13. |
115 |
linia autobusowa zwykła stała |
DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Terespolska – Mińska – Podskarbińska – Dwernickiego – Wiatraczna – Grochowska (powrót: Grochowska – Zakole – Wiatraczna) – Płowiecka – Czecha – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska – aleja Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.
(Stara trasa: DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – ... – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska – Dwernickiego – Wiatraczna – ... – MIĘDZYLESIE.) |
Korekta trasy na terenie Kamionka w celu poprawy obsługi komunikacyjnej IV Oddziału ZUS przy ul. Podskarbińskiej. |
157 |
linia autobusowa zwykła stała |
GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Lektykarska – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC (powrót: RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska – Pawińskiego).
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – ... – RAKOWIEC.) |
Zakończenie objazdu i przywrócenie przejazdu przez ul. Gdańską wraz z wytyczeniem nowej ul. Hłaski. |
606 |
linia autobusowa nocna zwykła stała |
CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Kasprowicza – Huta – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Podleśna – Lektykarska – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Marynarska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA (stara pętla).
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – ... – BOKSERSKA (stara pętla).) |
|
1988.09.01. |
KONIEC WAKACJI |
• Przywrócenie kursowania linii: 12, 14, 19, 22, 32, 33, 42, 305, 376, 402, 422.
• Przywrócenie kursów szkolnych linii: 164.
|
5 |
linia tramwajowa zwykła stała |
HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: HUTA – ... – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – BANACHA.) |
Zakończenie remontu torowiska na ciągu ul. Nocznickiego - Wólczyńska - Broniewskiego (na odcinku od pętli HUTA do pl. Grunwaldzkiego). |
11 |
linia tramwajowa zwykła stała |
CMENTARZ WOLSKI – Wolska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Wólczyńska – Nocznickiego – HUTA.
(Stara trasa: CMENTARZ WOLSKI – ... – aleja Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – ŻERAŃ FSO.) |
24 |
linia tramwajowa zwykła stała |
KOŁO – Obozowa – Młynarska – aleja Solidarności – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Rakowiecka – KIELECKA.
(Stara trasa: KOŁO – ... – aleja Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza – Puławska – WYŚCIGI.) |
29 |
linia tramwajowa zwykła stała |
HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: POTOCKA – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – ... – OKĘCIE.) |
Z |
linia autobusowa zastępcza (zwykła stała) |
LIKWIDACJA LINII.
(Stara trasa: HUTA – Nocznickiego – Wólczyńska – aleja Reymonta – Broniewskiego – PLAC GRUNWALDZKI.) |
2 |
linia tramwajowa zwykła stała |
ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – OKĘCIE.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – OKĘCIE.) |
Zakończenie remontu torowiska na ul. Nowowiejskiej (na odcinku od al. Niepodległości do pl. Zbawiciela). |
15 |
linia tramwajowa zwykła stała |
HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PLAC NARUTOWICZA.
(Stara trasa: HUTA – ... – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – Boboli – Rakowiecka – aleja Niepodległości – Nowowiejska – ... – PLAC NARUTOWICZA.) |
254 |
linia autobusowa zwykła stała |
LEGIONOWO (PKP PRZYSTANEK) – Krakowska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Kościuszki – Handlowa – LEGIONOWO (PLAC KOŚCIUSZKI). |
Uruchomienie linii autobusowej łączącej północną i południową część Legionowa. |
718 |
linia autobusowa podmiejska zwykła stała |
DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – MARKI CZARNA STRUGA. |
Uruchomienie linii autobusowych łączących Marki z Warszawą. |
805 |
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) |
DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Słoneczna – Okólna – MARKI FOC. |
806 |
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) |
JABŁONNA CPN – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Krakowska – Kościuszki – Chotomów: Piusa IX – Partyzantów – Kolejowa – CHOTOMÓW PKP. |
Uruchomienie linii łączącej Chotomów i Jabłonnę z Legionowem. |
|
1988.09.03. |
104 |
linia autobusowa zwykła stała |
RAKOWIECKA / ŁOWICKA – Łowicka – Madalińskiego (powrót: Madalińskiego – Boboli – Rakowiecka – RAKOWIECKA / ŁOWICKA.) – Kazimierzowska – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – Rosoła – Nugat – Nowoursynowska – WOLICA.
(Stara trasa: WILANOWSKA – Puławska – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – Rosoła – Nugat – Nowoursynowska – WOLICA.) |
Przedłużenie trasy z zachowaniem objazdu al. Niepodległości. Skierowanie przez ul. Nowoursynowską w celu poprawy obsługi komunikacyjnej SGGW. |
182 |
linia autobusowa zwykła stała |
URSYNÓW POŁUDNIOWY – Ciszewskiego – Nowoursynowska – Wałbrzyska – Puławska – aleja Niepodległości – Wielicka – Krasickiego – Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa (powrót: Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska) – Batorego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Ostrobramska – Zamieniecka – Łukowska – WITOLIN.
(Stara trasa: URSYNÓW SGGW-AR – Nowoursynowska – Wałbrzyska – ... – WITOLIN.) |
Przedłużenie trasy na terenie Ursynowa. |
185 |
linia autobusowa zwykła stała |
GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Potocka – Mickiewicza – plac Wilsona – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – ... – Gandhi – Dereniowa – Ciszewskiego – URSYNÓW POŁUDNIOWY.) |
Korekta trasy na terenie Natolina. |
504 |
linia autobusowa przyspieszona stała |
DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom -1).) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Wiśniowa – Rakowiecka – Kazimierzowska (powrót: Kazimierzowska – Narbutta – Wiśniowa) – Krasickiego – Wielicka – aleja Niepodległości – Puławska – Pileckiego – Ciszewskiego – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – Rosoła – Płaskowickiej (powrót: Płaskowickiej – Lanciego – Belgradzka) – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, RONDO ONZ (→DW. CENTRALNY), DW. CENTRALNY, NOWOWIEJSKA, GUS, BATOREGO, WIŚNIOWA, MADALIŃSKIEGO SZPITAL, PARK DRESZERA, WIELICKA, DOMANIEWSKA, AL. LOTNIKÓW, POLECZKI, CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, OS. WYŻYNY, MAŁCUŻYŃSKIEGO, LANCIEGO, MANDARYNKI (→NATOLIN PŁN.), MIGDAŁOWA (→DW. CENTRALNY), CYNAMONOWA, NATOLIN PŁN.
(Stara trasa: DWORZEC CENTRALNY (poziom -1) – aleja Jana Pawła II (powrót: aleja Jana Pawła II – Złota – Emilii Plater – DWORZEC CENTRALNY (poziom -1).) – Chałubińskiego – ... – Ciszewskiego – Dereniowa – Płaskowickiej – NATOLIN PÓŁNOCNY.
Przystanki: DW. CENTRALNY, ..., CENTRUM ONKOLOGII, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW, NATOLIN PŁN.) |
Przedłużenie trasy w celu poprawy obsługi komunikacyjnej nowych osiedli Natolina. |
|
1988.09.04. |
PALMIRY |
linia autobusowa specjalna (pospieszna) |
PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – plac Wilsona – Słowackiego – Marymoncka – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Pieńków: Kolejowa – Palmiry: droga przez Palmiry – POCIECHA. |
Uruchomienie kursującej tylko 4 września linii autobusowej w związku z odbywającym się w Puszczy Kampinoskiej Apelem Poległych. Kursy w godz. 7-18. Cena biletu 120 zł (50 % ulgi tylko dla kombatantów). |
|
1988.09.05. |
3 |
linia tramwajowa zwykła stała |
ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Budowlana – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: ŻERAŃ WSCHODNI – ... – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.) |
Zakończenie remontu wschodniego odcinka torowiska wzdłuż ul. Grochowskiej (między Wiatraczną a Gocławkiem). |
6 |
linia tramwajowa zwykła stała |
HUTA – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Międzyparkowa – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: HUTA – ... – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.) |
9 |
linia tramwajowa zwykła stała |
OKĘCIE – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Targowa – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: OKĘCIE – ... – aleja Waszyngtona – WIATRACZNA.) |
21 |
linia tramwajowa zwykła stała |
ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK.
(Stara trasa: ŻERAŃ FSO – ... – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA.) |
|
1988.10.03. |
KONIEC WAKACJI |
• Przywrócenie kursowania linii: 463, S.
|
|
1988.10.09. |
150 |
linia autobusowa zwykła stała |
DICKENSA – Białobrzeska (powrót: Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna) – Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT (powrót: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra).
(Stara trasa: DICKENSA – Białobrzeska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Białobrzeska – Opaczewska – Szczęśliwicka – DICKENSA.) – Grójecka – plac Zawiszy – ... – MARIENSZTAT.) |
Otwarcie nowego odcinka Trasy Łazienkowskiej - ul. Wawelskiej, Kopińskiej i Grzymały-Sokołowskiego. |
154 |
linia autobusowa zwykła stała |
DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Szczęśliwicka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – plac Narutowicza – Grójecka – aleja Krakowska – 17 Stycznia – Wirażowa – GORZKIEWKI.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Kopińska (powrót: Kopińska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Szczęśliwicka – Sękocińska – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska) – Grójecka – ... – GORZKIEWKI.) |
187 |
linia autobusowa zwykła stała |
DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego (powrót: Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Kopińska – Wawelska – aleja Armii Ludowej – Czerniakowska – Powsińska – św. Bonifacego – STEGNY.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. (powrót: Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Szczęśliwicka – Kopińska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Grójecka – Wawelska – ... – STEGNY.) |
K |
linia autobusowa pospieszna stała |
STARE BEMOWO – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Grzymały-Sokołowskiego – Kopińska – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – aleja Armii Ludowej – most Łazienkowski – aleja Stanów Zjednoczonych – Zakole – Wiatraczna (powrót: Wiatraczna – aleja Stanów Zjednoczonych) – Szaserów – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.
(Stara trasa: STARE BEMOWO – ... – aleja Prymasa Tysiąclecia – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka – plac Zawiszy (powrót: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Aleje Jerozolimskie – ... – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.) |
|
1988.10.10. |
350 |
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) |
INSTALATORÓW – Instalatorów – aleja Krakowska – 1 Sierpnia – aleja Krakowska (powrót: aleja Krakowska – Instalatorów) – Grójecka – Dickensa – Białobrzeska – Kopińska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Towarowa – Srebrna – Twarda – Prosta – Świętokrzyska – Krakowskie Przedmieście – Kopernika – NOWY ŚWIAT (powrót: NOWY ŚWIAT – Świętokrzyska – aleja Jana Pawła II – Złota – Srebrna).
(Stara trasa: INSTALATORÓW – ... – Dickensa – Białobrzeska – Barska – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Grójecka – Kopińska – Białobrzeska) – Grójecka – plac Zawiszy – ... – NOWY ŚWIAT.) |
Otwarcie nowego odcinka Trasy Łazienkowskiej - ul. Wawelskiej, Kopińskiej i Grzymały-Sokołowskiego. |
354 |
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) |
DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Szczęśliwicka – Aleje Jerozolimskie – Niemcewicza – Grójecka (powrót: Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie) – Grójecka – aleja Krakowska – Hynka – Żwirki i Wigury – 17 Stycznia – Wirażowa – PKP OKĘCIE.
(Stara trasa: DWORZEC ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich – Aleje Jerozolimskie – Kopińska (powrót: Kopińska – Aleje Jerozolimskie – DWORZEC ZACHODNI.) – Szczęśliwicka – Sękocińska – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka – plac Narutowicza (powrót: plac Narutowicza – Słupecka – Sękocińska) – Grójecka – ... – PKP OKĘCIE.) |
373 |
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni robocze) |
PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – Kopińska – Szczęśliwicka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – Kleszczowa – Chrobrego – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Potrzebna – ODOLANY.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – Słupecka – Sękocińska (powrót: Sękocińska – Białobrzeska – Niemcewicza – Grójecka – PLAC NARUTOWICZA.) – Szczęśliwicka – Kopińska – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – ... – ODOLANY.) |
|
1988.10.16. |
BIAŁOBRZEGI |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) |
SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: EMILII PLATER – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER.) – plac Bankowy – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Radzymińska – Ząbki: Radzymińska – Marki: Piłsudskiego – Legionowa – Rembielszczyzna: Strużańska – Jana Kazimierza – Nieporęt: Jana Kazimierza – Zegrzyńska – aleja Wojska Polskiego – Białobrzegi: aleja Wojska Polskiego – BIAŁOBRZEGI.) |
Zakończenie sezonu wypoczynkowego. |
CHOJNÓW |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) |
SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: WILANOWSKA – Puławska – Iwiczna: Puławska – Piaseczno: (Puławska – Kościuszki – 17 Stycznia – Asfaltowa?) – Chojnów: Asfaltowa – CHOJNÓW (nowa pętla).) |
MAGDALENKA |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) |
SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lesznowola – LESZNOWOLA.) |
|
1988.10.19. |
KONIEC WAKACJI |
• Przywrócenie kursowania linii: P.
|
|
1988.10.22. |
157 |
linia autobusowa zwykła stała |
GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Klaudyny – Rudzka – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – Mickiewicza – plac Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – Stawki – Smocza – Nowolipie – Żelazna – Aleje Jerozolimskie – plac Zawiszy – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – Banacha – Pawińskiego – Korotyńskiego – RAKOWIEC (powrót: RAKOWIEC – Korotyńskiego – Mołdawska – Pruszkowska – Pawińskiego).
(Stara trasa: GWIAŹDZISTA – Gwiaździsta – Podleśna – Lektykarska – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – plac Wilsona – ... – RAKOWIEC.) |
Korekty tras na terenie Marymontu. |
606 |
linia autobusowa nocna zwykła stała |
CHOMICZÓWKA – Conrada – Sokratesa – Kasprowicza – Huta – Kasprowicza – Nocznickiego – Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos" – Marymoncka – Podleśna – Klaudyny – Rudzka – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – Popiełuszki – aleja Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu – Marynarska – Rzymowskiego – Gotarda – Bokserska – BOKSERSKA (stara pętla).
(Stara trasa: CHOMICZÓWKA – ... – Marymoncka – Podleśna – Lektykarska – Hłaski – Gdańska – Słowackiego – Popiełuszki – ... – BOKSERSKA (stara pętla).) |
|
1988.10.25. |
W |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni wyścigów konnych) |
SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: PLAC DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Puławska (powrót: Puławska – plac Unii Lubelskiej – Marszałkowska – plac Zbawiciela – plac Konstytucji) – WYŚCIGI.) |
Zakończenie sezonu. |
|
1988.11.05. |
612 |
linia autobusowa nocna zwykła stała |
ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót: Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Targowa) – plac Hallera – Jagiellońska – Modlińska – Dąbrówka Szlachecka – Modlińska – Mehoffera – NOWODWORSKA (powrót: NOWODWORSKA – Mehoffera – Modlińska – Jagiellońska).
(Stara trasa: ZACISZE – ... – Jagiellońska – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.) |
Przedłużenie trasy w celu objęcia komunikacją nocną osiedla Tarchomin IV. |
803 |
linia autobusowa podmiejska zwykła okresowa całodzienna (kursuje w dni powszednie w godz. 8.00 - 18.00) |
OSIEDLE GÓRCZEWSKA – Górczewska – Blizne Łaszczyńskiego: Warszawska – Blizne Jasińskiego: Warszawska – Latchorzew: Warszawska – Nowe Babice: Warszawska – Okulickiego – Stare Babice: Okulickiego – STARE BABICE RYNEK. |
Uruchomienie linii łączącej Stare Babice, Latchorzew i Blizne z przystankiem przesiadkowym przy ul. Górczewskiej. |
|
1988.11.21. 1988.11.26.
1988.11.28. 1988.12.02. |
OBJAZD KRÓTKOTERMINOWY |
Wyłączenie w godz. 8.30 - 13.30 ruchu tramwajowego na ciągu: Rakowiecka - Boboli - Wołoska (na odcinku od pętli KIELECKA do ul. Woronicza).
10. CMENTARZ WOLSKI – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
12. ŻERAŃ FSO – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
17. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – Woronicza – Wołoska – ... – SŁUŻEWIEC.
33. HUTA – ... – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska – plac Zbawiciela – Marszałkowska – plac Unii Lubelskiej – Puławska – WYŚCIGI.
Z. DWORZEC CENTRALNY (zawrotka na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego) – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Batorego – Boboli – Wołoska – Bytnara – Pułku Baszta – Joliot Curie – Woronicza – WORONICZA (powrót: WORONICZA – Wołoska).
|
|
1988.11.28. |
403 |
linia autobusowa przyspieszona okresowa szczytowa (kursuje w dni robocze) |
PLAC TRZECH KRZYŻY – Aleje Ujazdowskie – Belwederska – Sobieskiego – aleja Sikorskiego – Dolina Służewiecka – aleja Rodowicza – Rosoła – Gandhi – Dereniowa – Stryjeńskich – Belgradzka – NATOLIN WYŻYNY (powrót: NATOLIN WYŻYNY – Belgradzka – Braci Wagów – Płaskowickiej – Dereniowa).
Przystanki: PL. TRZECH KRZYŻY, PL. NA ROZDROŻU, DOLNA, NOWOURSYNOWSKA, STRZELECKIEGO, TELIGI, POLINEZYJSKA, IMIELIN, MIKLASZEWSKIEGO, STRYJEŃSKICH, BRACI WAGÓW (→PL. TRZECH KRZYŻY), NATOLIN WYŻYNY. |
Uruchomienie linii jako pomocniczej dla linii 503. |
|
1988.11.??. |
SZAMOTY |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne) |
SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: Mszczonowska – Wolica: aleja Katowicka – Paszków: aleja Katowicka – Nadarzyn: aleja Katowicka – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Rolna – SZAMOTY.) |
Zakończenie sezonu wypoczynkowego. |
SZCZAKI |
linia autobusowa sezonowa pospieszna okresowa (kursuje w dni świąteczne i w środy w godzinach szczytu) |
SEZONOWE ZAWIESZENIE KURSOWANIA.
(Stała trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Raszyn: aleja Krakowska – Falenty: aleja Krakowska – Janki: aleja Krakowska – Nowy Sękocin: aleja Krakowska – Stary Sękocin: aleja Krakowska – Sękocin Las: aleja Krakowska – Łazy: aleja Krakowska – Marysin: aleja Krakowska – Wólka Kosowska: aleja Krakowska – Kolonia Warszawska: aleja Krakowska – Jabłonowo: aleja Krakowska – Mroków: aleja Krakowska – Rejonowa – Mrokowska Kolonia: Rejonowa – Warszawianka: Rejonowa – Wola Mrokowska: Rejonowa – Szczaki: Mrokowska – SZCZAKI.) |
|
1988.12.13. |
196 |
linia autobusowa zwykła stała |
PLAC NARUTOWICZA – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Kruczkowskiego – Tamka – most Syreny – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – aleja Zieleniecka – aleja Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów (powrót: Grenadierów – aleja Waszyngtona) – aleja Stanów Zjednoczonych – WIATRACZNA.
(Stara trasa: PLAC NARUTOWICZA – ... – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Syreny – ... – WIATRACZNA.) |
Korekty trasy na terenie Powiśla. |
605 |
linia autobusowa nocna zwykła stała |
URSUS NIEDŹWIADEK (pętla na ul. Keniga) – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Plutonu Torpedy – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Lalki – Jagiełły (powrót: Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii Kordian – Pużaka – Sławka – Dzieci Warszawy – Plutonu Torpedy – Bohaterów Warszawy – Kościuszki – Cierlicka – Lalki – Jagiełły – Warszawska) – Traktorzystów – Świerszcza – Globusowa – Wałowicka – Sympatyczna – Cegielniana – Techników – Popularna – Chrobrego – Kleszczowa – Łopuszańska – aleja Krakowska – Grójecka – plac Narutowicza – Grójecka – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – EMILII PLATER – Emilii Plater – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie) – Książęca – Ludna – Wioślarska – most i aleja Poniatowskiego – aleja Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – aleja Chruściela – REMBERTÓW AON.
(Stara trasa: URSUS NIEDŹWIADEK (pętla na ul. Keniga) – Keniga – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – Świerszcza – ... – REMBERTÓW AON.) |
Wprowadzenie nocnej obsługi komunikacyjnej starego Ursusa. |
|
1988.12.31. |
126 |
linia autobusowa zwykła stała |
SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka (powrót: Chodecka – Kondratowicza – Łabiszyńska – SUWALSKA.) – Wyszogrodzka – Bartnicza – Wysockiego – Toruńska – Modlińska – Główna – BUKÓW (powrót: BUKÓW – Gąsiorowskiej – Przyrzecze – Modlińska).
(Stara trasa: SUWALSKA – ... – Modlińska – DĄBRÓWKA SZLACHECKA.) |
Przedłużenie trasy. |
|
DOKŁADNE DATY ZMIAN NIEZNANE |
|
1988.??.??. |
124 |
linia autobusowa zwykła stała |
OKĘCIE – aleja Krakowska – Na Skraju – Ogrodników – PALUCH (OGRÓDKI DZIAŁKOWE).
(Stara trasa: OKĘCIE – aleja Krakowska – Na Skraju – PALUCH (SCHRONISKO).) |
Przedłużenie trasy do nowej pętli w rejonie ogródków działkowych. |
|