DATA |
NUMER |
RODZAJ LINII |
TRASA |
UWAGI |
1970.10.19. |
138 BIS |
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) |
PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Nowogrodzka – Parkingowa – Aleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskie – Krucza – Mokotowska – Koszykowa – PLAC KONSTYTUCJI.) – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD. |
Uruchomienie linii jako wydłużonego wariantu linii 138 z zachowaniem objazdu skrzyżowania ul. Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich.
[MZK Polecenie Służbowe nr 56/70; EW 1970, nr 232, 2 X 1970, str. 5] |
1970.12.30. ok. godz. 22.00. |
138 BIS |
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) |
PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Markowska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD. |
Zakończenie budowy ronda Dmowskiego.
[MZK Polecenie Służbowe nr 71/70; EW 1970, nr 307, 30 XII 1970, str. 1, 5] |
1971.12.20. |
138 BIS |
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) |
PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD. |
Skierowanie na trasę objazdową w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Ząbkowskiej na odcinku od ul. Targowej do ul. Brzeskiej oraz budową przejścia podziemnego pod ul. Targową w rejonie skrzyżowania z ul. Ząbkowską i Okrzei.
[MZK Polecenie Służbowe nr 80/71; EW 1971, nr 299, 18/19 XII 1971, str. 7] |
1972.01.16. |
138 BIS |
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) |
PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Brzeska – Białostocka – Targowa) – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD. |
Korekta trasy objazdowej w rejonie ul. Ząbkowskiej.
[MZK Polecenie Służbowe nr 2/72; EW 1972, nr 12, 15/16 I 1972, str. 7] |
1973.01.21. |
138 BIS |
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) |
PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Markowska – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska) – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD. |
Korekta trasy objazdowej w związku z przebudową ul. Ząbkowskiej. Likwidacja lewoskrętu z Białostockiej w ul. Targową.
[EW 1973, nr 17, 20/21 I 1973, str. 7] |
1973.01.28. |
138 BIS |
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) |
PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska (powrót: Radzymińska – Białostocka – Markowska – Kijowska – Targowa) – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD. |
Jednokierunkowe przywrócenie stałej trasy w związku z postępami robót przy przebudowie skrzyżowania ul. Targowej i Ząbkowskiej.
[MZK Polecenie Służbowe nr 6/73; EW 1973, nr 23, 27/28 I 1973, str. 7] |
1974.03.10. |
138 BIS |
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) |
PLAC KONSTYTUCJI – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD. |
Skierowanie na stałą trasę po zakończeniu robót drogowych prowadzonych na ul. Radzymińskiej, Ząbkowskiej i Targowej.
[MZK Polecenie Służbowe nr 11/74; EW 1973, nr 59, 11 III 1973, str. 7; ŻW 1974, nr 58, 9 III 1974, str. 10] |
1974.07.23. |
138 BIS |
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) |
DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Zabraniecka – Gwarków – UTRATA SKŁAD. |
Wycofanie z centrum i skierowanie do pętli przy Dworcu Wschodnim.
[MZK Polecenie Służbowe nr 29/74; EW 1974, nr 140, 14 VI 1974, str. 7; ŻW 1974, nr 163, 10 VII 1974, str. 10] |
1976.11.22. |
138 BIS |
linia autobusowa zwykła okresowa (kursuje w dni robocze w godz. 6.00 - 17.00) |
LIKWIDACJA LINII. |
Połączenie z linią 138.
[MZK Polecenie Służbowe nr 37/76; EW 1976, nr 260, 17 XI 1976, str. 7] |