DATA |
NUMER |
RODZAJ LINII |
TRASA |
UWAGI |
1991.01.??. |
A |
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Wołomin) |
WOŁOMIN (SZPITAL) – Gdyńska – Sasina – Przejazd – Fieldorfa – Warszawska – Legionów – Wileńska – Sikorskiego – Wąska – aleja Niepodległości – Majdan: Watykańska – Leśniakowizna: Kasprzykiewicza – Ossów: Matarewicza – Turów: Hallera – Kobyłka: Dąbrowskiego – Poniatowskiego – Napoleona – Marmo – Pieniążka – Kolejowa – Wołomińska – Wołomin: aleja Armii Krajowej – Okopowa – WOŁOMIN (SZPITAL). [Linia jednokierunkowa.] |
Uruchomienie linii miejskiej łączącej Wołomin z Kobyłką i okolicznymi miejscowościami. Właścicielem autobusu był Zakład Poszukiwania Nafty i Gazu, miasto finansowało 50% kosztów utrzymania autobusu (miesięcznie wynosiło to ok. 6 mln złotych, w czym partycypował również Urząd Miasta w Kobyłce). Ceny biletów wynosiły: 1500 zł normalny, 1000 zł ulgowy. Planowano także wprowadzić bilety miesięczne. |
1991.11.01. |
A |
linia autobusowa zwykła okresowa szczytowa (kursuje w dni powszednie) (komunikacja miasta Wołomin) |
LIKWIDACJA LINII. |
Nastąpiła zmiana w zakresie obsługi linii miejskiej wołomińskiej - miasto zakupiło własny autobus rezygnując z wynajętych wozów. Uruchomienie linii 1. |
2010.01.04. |
A |
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miasta Wołomin) |
WOŁOMIN (SZPITAL) – Gdyńska – Sasina – Przejazd – Fieldorfa – Warszawska – Legionów – PKP Wołomin (pętla) – Legionów – Lipińska – Sikorskiego – Kościelna – aleja Niepodległości – Majdan: Watykańska – Kasprzykiewicza – Leśniakowizna: Kasprzykiewicza – Ossów: Matarewicza – Turów: Hallera – Nadarzyńska – Kobyłka: Nadarzyńska – Wołomin: 1 Maja – Fieldorfa – Przejazd – Sasina – Gdyńska – WOŁOMIN (SZPITAL). |
Uruchomienie przez miasto Wołomin linii autobusowej łączącej Wołomin z Ossowem. Obsługa: "Vis Attractiva". |
2011.03.21. |
A |
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miasta Wołomin) |
WOŁOMIN (SZPITAL) – Gdyńska – Sasina – Przejazd – Fieldorfa – Warszawska – Legionów – Wołomin PKP – Legionów – Lipińska – Sikorskiego – Kościelna – Reja – Wąska – aleja Niepodległości – Majdan: Watykańska – Kasprzykiewicza – Leśniakowizna: Kasprzykiewicza – Ossów: Matarewicza – Turów: Hallera – Nadarzyńska – Kobyłka: Nadarzyńska – Wołomin: 1 Maja – Fieldorfa – Przejazd – Sasina – Gdyńska – WOŁOMIN (SZPITAL). |
Korekta trasy na terenie osiedla Słoneczna. |
2012.02.01. |
A |
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miasta Wołomin) |
WOŁOMIN (SZPITAL) – Gdyńska – Sasina – Przejazd – Fieldorfa – Warszawska – Legionów – Wołomin PKP – Legionów – Lipińska – Sikorskiego – Kościelna – Reja – Wąska – aleja Niepodległości – Majdan: Watykańska – Kasprzykiewicza – Leśniakowizna: Kasprzykiewicza – Ossów: Matarewicza – Turów: Hallera – Nadarzyńska – Kobyłka: Nadarzyńska – Wołomin: 1 Maja – Fieldorfa – Przejazd – Sasina – Gdyńska – WOŁOMIN (SZPITAL).
(Kursy w godzinach porannego szczytu: ... – Majdan: Watykańska – Mińska – Mostówka: Mińska – Mostówka (pętla) – Mińska – Majdan: Mińska – Kasprzykiewicza (powrót: Kasprzykiewicza – Wyszyńskiego – Cięciwa: Wyszyńskiego – Wołomińska – Cięciwa (pętla) – Wołomińska – Wyszyńskiego – Majdan: Wyszyńskiego – Watykańska) – ...)
(Kursy w godzinach popołudniowego szczytu: ... – Majdan: Watykańska – Wyszyńskiego – Cięciwa: Wyszyńskiego – Wołomińska – Cięciwa (pętla) – Wołomińska – Wyszyńskiego – Majdan: Wyszyńskiego – Kasprzykiewicza (powrót: Kasprzykiewicza – Mińska – Mostówka: Mińska – Mostówka (pętla) – Mińska – Majdan: Mińska – Watykańska) – ...) |
Wprowadzenie wariantowych podjazdów do Mostówki i Cięciwy. |
2016.06.01. |
A |
linia autobusowa zwykła okresowa całodzienna (kursuje od poniedziałku do soboty) (komunikacja miasta Wołomin) |
LIKWIDACJA LINII. |
Przejęcie trasy przez nowe linie lokalne L35, L36, L37 i L38 organizowane we współpracy z ZTM Warszawa. |